Filmas „Eigeris“ dideliame ekrane!

Clipboard01Kino teatre „Pasaka“ pradėjo rodyti ilgai lauktą filmą „Eigeris“! Tai pirmasis, unikalus lietuviškas dokumentinis pasakojimas apie lietuvius alpinistus ir jų „Šiaurinių Alpių sienų“ iššūkį – įkopti į šešias didžiąsias Alpių šiaurines sienas, o filmo sumanytojas – Artūras Bazys.

Filmo kūrėjai 2015 metų kovą-balandį keletą savaičių kartu keliavo ir gyveno su alpinistais, filmavo jų pasiruošimus Prancūzijos Alpėse – alpinizmo Mekoje Šamoni miestelyje, Monblano papėdėje. Svarbiausias filmo akcentas – tai užfiksuotas įkopimas į pirmąją, vieną sudėtingiausių ir legenda tapusią Eigerio šiaurinę sieną.

Šveicarijoje, Grindelvalde, esantis Eigeris nesiekia 4 kilometrų, tačiau šiaurinis jo šlaitas yra tai, kas masina viso pasaulio alpinistus. Tai beveik 2 kilometrų aukščio vertikali siena, kurią dažnai daužo Alpes užgriūvančios audros ir gero oro „langai“ būna itin reti.

kviečiamie pamatyti ko gero rimčiausią lietuvišką filmą apie kalnus, kuris atskleis kalnų džiaugsmą nė karto nebuvusiems kalnuose ir dar kartą pajausti kalnu jaudulį. Plačiau apie filmą: http://www.kinopasaka.lt/news/5623/43/Eigeris-/d,filmas/