Įspūdžiai iš treniruočių stovyklos Kroatijoje, Paklenicos nac. parko

Clipboard01Pasitikti vasaros bei ruoštis įkopimams Jungtinis alpinistų klubas (JAK) balandžio 23-30 dienomis išvyko į Kroatiją. Treniruočių stovyklai buvo pasirinktas Adrijos jūros pakrantėje esantis Paklenicos nacionalinis parkas.

Paklenica mus pasitiko permainingais orais. Nors pievose žydėjo čiobreliai ir vaisius brandino migdolai bei vynuogės, teko pamatyti sniegą artimiausiuose kalnuose, pajusti vėtrą, lietų. Tačiau nušvisdavo pietų saulė ir viskas pasikeisdavo – jūroje maudėmės kiekvieną dieną.

Komanda atvyko nusiteikusi padirbėti, todėl visos dienos buvo išnaudotos pasiruošimui kalnams. Jau pirmą dieną, apsistojus parko prieigose esančiame Starigrad miestelyje, patraukėme į Paklenicos nacionalinio parko tarpeklį Klanci, susipažinti su uolomis ir maršrutais. Visas tarpeklis tiesiog nusėtas sportiniais uolų maršrutais. Į šonus nuo tako ir aukščiau apstu įvairaus sudėtingumo kelių virvių (multi-pitch) maršrutų. Galima pasirinkti dalinai „prakaltus“ arba tradicinius.

Pradėjome nuo nesudėtingų sportinių maršrutų. Jau kitą dieną maršrutus rinkomės pagal savo lygį ir norą tobulėti. Vieni tiesiog tobulino lipimo įgūdžius, kiti susitelkė lipimui su apatine sauga, o kai kurie išbandė free solo „malonumus“. Apsipratus su uolomis ir atgaivinus laipiojimo įgūdžius, trečią dieną buvo pasirinktas ilgesnis maršrutas linksmu pavadinimu „Nosorog“ (liet. „Raganosis“) į uolos Kukovi ispod Vlake viršūnę. Maršruto ilgis 150 m., sudėtingiausia vieta 4c (FNG). Maršrute stotys dalinai įrengtos, yra įkalta saugos taškų. Lipome trimis ryšiais: Ričardas-Živilė, Anatolijus-Renatas, Žygintas-Darius. Oras buvo puikus, maršrutą lipo daugiau žmonių, todėl teko laukti savo eilės. Stipriausias komandos ryšys, Ričardas su Živile, su tuo taikstytis nenorėjo – įsirengė savo stotis ir visus lenkė tai pro kairę, tai pro dešinę. Maršrutą sėkmingai įveikė visa komanda.

Kitomis dienomis vėl lipome trumpus sportinius maršrutus. Kiekvienas stengėsi priartėti prie savo galimybių ribos ir jas nors kiek praplėsti. Paskutinei laipiojimo dienai buvo pasirinktas gražus ir populiarus 150 m. ilgio, 5a sudėtingumo maršrutas „Celjski stup“ į uolos Mali Čuk viršūnę. Po lietingos nakties uolos buvo dar drėgnos, todėl pirmi 40 metrų ir juose esančios penkiukės neatrodė draugiškai. Tačiau visa komanda sėkmingai įveikė šį gražų maršrutą. Uolos viršūnėje jau kepino pietų saulė ir kvietė maudytis.

Šios išvykos metu ne paskutinę vietą užėmė vietinių gėrimų ir maisto degustacijos. Be to, lankėmės Pag saloje, istoriniame Zadaro senamiestyje, išgirdome unikalius jūros vargonus, grožėjomės Plitvička Jezera nacionaliniu parku.

Iki susitikimo kalnuose, o straipsnį puikiai paįliustruos kelionės nuotraukos ir video (žemiau):